Про Центр надання адміністративних послуг

З метою забезпечення прав громадян на отримання якісних адміністративних послуг в Пантаївській територіальній громаді функціонує відділ "Центр надання адміністративних послуг" апарату селищної ради (далі – ЦНАП), створений рішенням Пантаївської селищної ради від 16 грудня 2020 року № 25.

Основними завданнями ЦНАПу є: створення максимально комфортних та сприятливих умов та впровадження зручного графіку прийому мешканців громади, скорочення і спрощення процедур отримання необхідних документів, унеможливлення будь-яких корупційних дій з боку посадових осіб, відповідальних за підготовку документів дозвільного характеру та результатів надання адміністративних послуг.

В ЦНАП надається 206 адміністративних послуг, затверджених рішенням сесії Пантаївської селищної ради від 27 вересня 2023 року № 611.

На сьогоднішній день через ЦНАП відвідувачі мають змогу отримати послуги, зокрема з питань:

-реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання;

-з питань благоустрою, в тому числі видача дозволу на використання об'єкта благоустрою для здійснення торговельної діяльності, видача дозволу на порушення об'єктів благоустрою, видача дозволу на видалення зелених насаджень;

- послуги з Державного земельного кадастру, зокрема витяг з Державного земельного кадастру, видача витягу з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельної ділянки, виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, внесення до Державного земельного кадастру відомостей (зміни до них) про землі в межах територій адміністративно-територіальних одиниць з видачею витягу та інші;

- послуги соціального характеру, зокрема ведеться прийом документів: для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та на дітей одиноким матерям, для видачі посвідчень особам з інвалідністю з дитинства, для призначення пільги на оплату житла, комунальних послуг, для державної допомоги при народженні дитини, для призначення  щомісячної адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та інші.

У ЦНАПі відвідувачі можуть скористатися комплексною послугою при народженні дитини "єМалятко", яка є дуже популярною, адже це дуже зручно, коли за один візит і за одне звернення можна отримати декілька послуг одночасно.

Кожної четвертої середи місяця проводиться прийом громадян головними спеціалістами відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.

Навчання адміністраторів є пріоритетним, адже якість надання адміністративних послуг переважно залежить від компетентності працівника. Необхідний рівень фахової підготовки вимагає систематичного підвищення рівня знань та професійних навичок. Відтак адміністратори постійно працюють над підвищенням рівня своїх професійних навичок, кожен адміністратор пройшов онлайн курси на Порталі Дія, про що свідчать отримані сертифікати. Адміністратори беруть активну участь у офлайн та онлайн нарадах, тренінгах, зустрічах та семінарах.

Адміністратори ЦНАПу мають доступ до порталу "Дія". На інформаційних стендах в приміщення відділу розміщено QR-коди, за допомогою яких громадяни мають можливість отримати копії цифрових документів.