Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

ІНФОРМАЦІЯ про хід виконання програми малого та середнього підприємництва Пантаївської селищної ради на 2021 рік за січень-грудень 2021 року

Програма малого та середнього підприємництва Пантаївської селищної ради на 2021 рік (далі – Програма) затверджена рішенням селищної ради від 24 грудня 2020 року №34.

Протягом січня-грудня 2021 року вжито заходи щодо виконання завдань і заходів, визначених Програмою.

Для створення сприятливого середовища для розвитку малого і середнього підприємництва забезпечено реалізацію державної регуляторної політики в громаді відповідно до основних принципів державної регуляторної політики, визначених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Рішенням селищної ради від 30 листопада 2020 року №361 затверджено план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік, який оприлюднено на офіційному веб-сайті селищної ради у розділі "Регуляторна політика". За звітний період селищною радою прийнято 5 рішень-регуляторних акти:

Про затвердження Положення про оренду майна Пантаївської  територіальної громади та забезпечення відносин у сфері оренди комунального майна (рішення селищної ради від 24.06.2021 р. №254);

Про встановлення ставок єдиного податку на території Пантаївської територіальної громади (рішення селищної ради від 24.06.2021 р. №235);

Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на території Пантаївської територіальної громади (рішення селищної ради від 24.06.2021 р. №234);

Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Пантаївської територіальної громади (рішення селищної ради
від 24.06.2021 р. №233);

Про встановлення ставок туристичного збору на території  Пантаївської територіальної громади (рішення селищної ради від 24.06.2021 р. №237).

На офіційному веб-сайті селищної ради діє рубрика "Регуляторна політика", у якій розміщено план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на 2021 рік, інформацію про посадових осіб, відповідальних за регуляторну діяльність, повідомлення про оприлюднення проєктів регуляторних актів, проєкти цих актів та аналіз їх регуляторного впливу, перелік регуляторних актів, виданих Пантаївською селищною радою, план-графік відстеження результативності дії прийнятих регуляторних актів – рішень Пантаївської селищної ради на 2022 рік, звіти про відстеження результативності регуляторних актів.

Вживались заходи щодо виконання завдань і заходів Програми у частині впровадження реформи системи надання адміністративних послуг.

В громаді діє Центр надання адміністративних послуг  райдержадміністрації (далі - ЦНАП). За звітний період адміністраторами ЦНАПу надано 3134 адміністративних послуги, з них 57 знаходяться на розгляді у суб’єктів надання адмінпослуг.

У відділі забезпечено облаштування місць прийому осіб, які звертаються за отриманням адміністративних послуг, інформаційними стендами із зразками відповідних документів, встановлені скриньки для скарг та пропозицій відвідувачів. На офіційному веб-сайті селищної ради діє рубрик "Цент надання адміністративних послуг", де можна отримати актуальну інформацію про отримання адміністративних послуг.

Адміністратори ЦНАПу мають доступ до порталу "Дія". На інформаційних стендах в приміщенні відділу розміщено QR-коди, за допомогою яких громадяни мають можливістть отримати копії цифрових документів.

Також у відділі "Центр надання адміністративних послуг населенню" селищної ради надається допомога суб'єктам звернення громади щодо генерування COVID-сертифіката та завантаження інших необхідних документів і отримання послуг, а також реєстрації для участі у програмі Президента України "єПідтримка" з використанням мобільного застосунку Дія або Порталу Дія.

На офційному веб-сайті селищної ради у розділах "Новини" та "Економіка" ("Підприємництво"/"Новини, актуальна інформація") розміщено інформацію щодо залучення громадян та суб'єктів підприємництва до державної програми "єПідтримка". Також вищезазначена інформація розміщена на офіційній сторінці Пантаївської селищної у мережі Фейсбук.

Вжито ряд заходів для забезпечення виконання Програми в частині налагодження конструктивної взаємодії влади та бізнесу.

Рішенням селищної ради від 24 грудня 2020 року №34 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва Пантаївської селищної ради на 2021 рік (далі – Програма).

Для фінансування Програми на 2021 рік передбачено кошти в сумі
49,0 тис. грн. на співфінансування впровадження інвестиційних проектів суб'єктів підприємництва через Регіональний фонд підтримки підприємництва (рішення селищної ради від 04 березня 2021 року №136 "Про внесення змін до Програми розвитку малого та середнього підприємництва Пантаївської селищної ради на 2021 рік, затвердженої рішенням селищної ради від 24 грудня 2020 року № 34").

Рішенням селищної ради від 23 грудня 2021 року №392 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва Пантаївської селищної ради на 2022-2024 роки (далі – Програма).

Для фінансування Програми на 2022 рік передбачено кошти в сумі
20 тис. грн. на співфінансування впровадження інвестиційних проєктів суб'єктів підприємництва через Регіональний фонд підтримки підприємництва (рішення Пантаївської селищної ради  від 22 грудня 2021 року №395 "Про бюджет Пантаївської селищної територіальної громади на 2022 рік").

Вжито заходи щодо розвитку самозайнятості та підприємницької ініціативи серед незахищених верств населення.

 

На офіційному веб-сайті селищної ради створено рубрику "Підприємництво", де розміщено:

гіперпосилання на офіційний веб-портал Мінекономрозвитку та рубрику "Кіровоградщина бізнесова" офіційного веб-сайта облдержадміністраці;

програму підтримки малого і середнього підприємництва;

інформацію щодо можливостей програми "Доступні кредити 5-7-9%" та конкурсного відбору бізнес-проектів для отримання фінансової підтримки через Регіональний фонд підтримки підприємництва в області.

Також вищезазначена інформація розміщується на сторінці Пантаївської селищної у мережі Фейсбук

Для популяризації підприємництва серед безробітних, в тому числі окремих категорій населення (внутрішньо переміщені особи, звільнені у запас або відставку, молодь, старше покоління), Олександрійським міськрайонним центром зайнятості за січень-грудень 2021 року проведено 1 семінар на тему "Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес ", 1 ярмарок вакансій, 23 тренінга.

За звітний період одноразова допомога для створення власної справи через Знам'янський міськрайонний центр зайнятості зайнятості не надавалась.

За січень-грудень 2021 року заходами активної політики сприяння зайнятості населення було охоплено 146 безробітних селищної ради, рівень охоплення становив – 60,8%.

На веб-порталі "Центрально-український інвестиційний веб-портал" та на офіційному веб-сайті райдержадміністрації у підрозділі "Інвестиційна діяльність" розділу "Інвестиційна діяльність" розміщена інформація щодо вільних інвестиційних ділянок, які можуть бути використані потенційними інвесторами з метою реалізації інвестиційних проектів.

Забезпечено рівний доступ суб'єктів підприємництва до участі у закупівлі товарів, робіт і послуг за кошти державного і селищного бюджету шляхом опублікування на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель річних планів закупівель та/або додатки до річних планів.

Інформація про хід виконання програми розвитку малого та середнього підприємництва Пантаївської селищної ради на 2021 рік  протягом січня-грудня 2021 року оприлюднена на офіційному веб-сайті селищної ради у підрозділі "Підприємництво" розділу "Економіка".

 

 

__________________________

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь