Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

З 19 по 25 травня 2025 року Україна вперше проводитиме Національний тиждень безбар’єрності.

Дата: 16.05.2025 11:03
Кількість переглядів: 20

 

З 19 по 25 травня 2025 року Україна вперше проводитиме Національний тиждень безбар’єрності. Це тиждень - крок до створення інклюзивного суспільства, де кожен має рівні права і можливості

Захід ініційований Міністерством культури і стратегічних комунікацій України спільно з Міністерством розвитку та радницею — уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності. Його реалізація є частиною виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору до 2030 року.

Основна мета заходу — формування в суспільстві культури безбар’єрності через інформаційні кампанії, мотивацію до змін і популяризацію рівних можливостей для всіх. Організатори прагнуть підвищити обізнаність про те, що безбар’єрність — це комфорт для кожного, незалежно від віку, стану здоров’я чи соціального статусу.

Важливою частиною Національного тижня безбар’єрності буде роз’яснення ролі кожного — як громадянина, так і бізнесу та влади — у реалізації безбар’єрності. Варто розуміти, що безбар’єрність — це не лише питання інфраструктури, а й гідності, поваги та рівних можливостей.

Інклюзивне середовище — це комфортне місто (село) для кожного.

Безбар’єрність — це коли дитячий візок, милиці чи старість не є перепоною.

Твоє ставлення та поведінка — вже частина безбар’єрного світу.

Безбар’єрність створює простір можливостей для кожного з нас.

Те, що зручно для когось іншого — зручно і для тебе.

Безбар’єрність — це не лише про інфраструктуру, а про повагу і гідність.

Ми не просто адаптуємо — ми відкриваємо можливості.

Ми не чекаємо змін —  ми їх ініціюємо.

Безбар’єрність — це коли ти можеш вийти з дому й не боятись першого бордюру. Коли простір — не виклик, а запрошення. Безбар’єрність — це коли ти можеш рухатись, не думаючи, що саме зупинить тебе на наступному кроці.

Інформаційна безбар’єрність. Безбар’єрність — це коли ти можеш зрозуміти написане з першого разу. Бо доступна мова — це прояв поваги, а не спрощення. Безбар’єрність — це коли ти можеш не витрачати сили на розшифрування — бо інформація має бути зрозумілою одразу.

Суспільно-громадянська-безбар’єрність — це коли ти можеш бути частиною суспільства, не підлаштовуючи себе під його уявлення про "норму". Бо сильна громада — це різна громада. Суспільна безбар’єрність — це коли ти можеш брати участь у суспільному житті на рівних. Коли твої думки важливі незалежно від того, чи ти говориш уголос чи жестами.

Освітня безбар’єрність — це коли можеш навчатися в будь-якому віці. Коли школа, університет, онлайн-курс — відкриті для всіх, хто хоче знати більше. Коли ти можеш вчитися незалежно від віку, стану здоров’я чи формату навчання. Знання мають бути відкритими для всіх.

Цифрова безбар’єрність — це коли ти можеш бути онлайн на рівних умовах. А не залишатися осторонь через незручний чи непродуманий інтерфейс. Безбар’єрність — це коли ти можеш бути частиною цифрового світу — не залежно від віку, досвіду чи стану здоров’я.

Економічна безбар’єрність — це коли можеш працювати, коли хочеш. І коли тебе оцінюють за справу, а не за вік, стать чи стан здоров’я. Безбар’єрність — це коли ти можеш працювати, бо маєш хист, знання та бажання, а не "відповідний профіль". А роботодавець дивиться на твій фах і твій досвід, а не лише стать та вік.

Безбар’єрність — це про наші можливості, а не про наші обмеження. Це шанс на вільне життя, навчання, роботу і самореалізацію для всіх. Вільний доступ — це шлях до незалежності та самостійності. Коли середовище зручне — відкривається весь світ. Доступне суспільство — суспільство рівних стартів. Безбар’єрність гарантує можливість кожному реалізувати свій потенціал. Сильна країна — та, де є рівні можливості для кожного.

Національний тиждень безбар’єрності — це не просто інформаційна кампанія, а крок до суспільства, в якому кожен має право на гідне, зручне і повноцінне життя. Використання хештегу #тиждень_безбарєрності допоможе поширити інформацію в соціальних мережах та об’єднати людей навколо важливої теми.

За додатковими матеріалами, рекомендаціями щодо організації безбар’єрних заходів та інформаційною підтримкою можна звернутися до офіційних ресурсів ініціативи: Довідник безбар’єрностіБрендбук.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь