Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

До уваги сільгоспвиробників та пасічників! Про попередження отруєння бджіл

Дата: 29.04.2025 13:45
Кількість переглядів: 37

 

        З початком польових робіт розпочинається й сезон застосування пестицидів. Поряд з цим починається активний літ комах, через що набуває актуальності питання попередження отруєння бджіл.

        Так, юридичні та фізичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов'язані дотримуватися вимог Законів України «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин», «Про бджільництво», Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДСанПіН 8.8.1.2.001-98, Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин та інших нормативно-правових актів, що передбачають охорону бджіл від отруєння.

        Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння та після закінчення цвітіння рослин. Забороняється проводити хімічні обробки садів під час цвітіння та сільськогосподарських культур при наявності в них квітучих рослин. Обробки полів краще проводити в нельотні періоди, тобто в ранні ранкові або вечірні години при швидкості вітру не більше ніж 3-4 м/с. Не допускати знесення пестицидів на сусідні квітучі медоноси та культури.

        Застосовувати потрібно лише ті пестициди, що пройшли державну реєстрацію і внесені до «Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні», вибирати препарати менш токсичні для бджіл, дотримуючись вимог щодо норм витрати та максимальної кратності обробок.

        Відповідно до законодавства, повідомлення про застосування засобів захисту рослин подається юридичними та фізичними особами до органів місцевого самоврядування завчасно, але не пізніше ніж за три доби до початку запланованого їх застосування з урахуванням відстані 10 км від зовнішнього периметру території застосування, у разі, коли територія, на якій планується застосування пестицидів, знаходиться на адміністративній території двох чи більше органів місцевого самоврядування (з урахуванням відстані 10 кілометрів від зовнішнього периметру території застосування засобів захисту рослин), завчасне повідомлення подається до всіх таких органів місцевого самоврядування.

       Повідомлення повинно мати наступну інформацію:

       дата і час початку робіт із застосування засобів захисту рослин;

       територія майбутнього застосування засобів захисту рослин (площа, га;

       кадастровий номер (за наявності), місце знаходження ділянки тощо);

       назва препарату, діючі речовини, строк дії токсичності препарату та клас небезпеки запланованих до застосування засобів захисту рослин;

       спосіб (метод) застосування засобів захисту рослин;

       терміни ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин;

       прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) для фізичних осіб або повне найменування для суб'єктів господарювання;

       дані для зв'язку з фізичними особами та суб'єктами господарювання (номер телефону та адреса електронної пошти);

       відомості про сільськогосподарську культуру, що обробляється засобами захисту рослин.

        Доведення такої інформації до відома власників пасік здійснюється шляхом опублікування повідомлення на офіційній інтернет-сторінці органів місцевого самоврядування, а також шляхом надсилання особистим повідомленням на телефон чи на електронну адресу, зазначені під час реєстрації або кочівлі пасіки.

        Завчасне повідомлення подається кожного разу, коли застосовуються засоби захисту рослин на одній і тій же земельній ділянці (полі) в одній місцевості.

       Пасічники, в свою чергу, зобов'язані повідомити органи місцевого самоврядування та власників земельних ділянок про місцезнаходження пасіки на кочівлі та надати свої контактні дані (номер телефону або адресу електронної пошти).

       Дотримання цих простих правил дасть можливість зберегти популяцію бджіл та уникнути конфлікту між аграріями і пасічниками.

       У разі необхідності отримання додаткової інформації можна звертатись до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпрод-споживслужби в Кіровоградській області - м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 303-304, 310, тел. (0522) 32 12 21, 32 12 97.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь