Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

ОБЕРЕЖНО –ЛЕПТОСПІРОЗ!

Дата: 08.10.2024 11:10
Кількість переглядів: 36

 

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України за 8 місяців поточного року в Україні зафіксовано збільшення випадків лептоспірозу серед людей в 1,6 рази (зареєстровано 230 випадків, проти 141 за аналогічний період минулого року). Із загальної кількості, шість випадків зареєстровано серед жителів Кіровоградської області (торік – 8 випадків). Слід відмітити, що літньо-осінній період являється основним сезоном для виникнення випадків лептоспірозу.

Чим небезпечний лептоспіроз та шляхи передачі.

Лептоспіроз – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) і навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу. Збудник лептоспірозу може уражати як людей, так і тварин (велика та дрібна рогата худоба, собаки, коти, хутрові звірі та гризуни). Висока інфікованість спостерігається серед гризунів – щурів, мишей. Основний збудник - бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин: найчастіше гризунів, а також худоби, собак і диких тварин.

Від людини до людини лептоспіроз не передається. Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани на шкірі. Також через слизові оболонки очей, носа та рота. Найчастіше це буває під час купання і риболовлі в заражених водоймах, під час сінокосу, обробки городу, а ще під час догляду за хворими і інфікованими тваринами та укусу гризунів. Зараження також відбувається під час вживання зараженої їжі (молоко, м'ясо) та овочів, що зберігаються в погребах, сирої води з природних джерел. Зазвичай у нашому регіоні люди інфікуються під час перебування в природних осередках – на території прибережних зон.

Професійні групи підвищеного ризику, які можуть захворіти на лептоспіроз - це фермерські працівники, ветеринари, власники зоомагазинів, польові сільськогосподарські робітники, водопровідники.

         Симптоми лептоспірозу.

Вони схожі на грип або COVID-19, серед них виділяють такі як:

         висока температура тіла (39 - 40С), поява поліморфної висипки на шкірі;

         озноб, головний біль, почервоніння очей та одутловатість обличчя; біль у м’язах, особливо литкових (хворий часто не може самостійно ходити), блювання, діарея, біль у животі, жовтяниця.

Якщо у вас є симптоми захворювання, які зазначені вище - негайно зверніться до свого сімейного лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже лептоспіроз лікують в умовах інфекційного стаціонару У разі несвоєчасного звернення за медичною допомогою недуга може призвести до смерті.

 

         Як уберегтися від лептоспірозу?

         уникайте потенційно заражених водойм, купання та риболовлі в них;

         дотримуйтесь правил особистої гігієни при догляді за худобою, доцільно працювати в рукавичках, регулярно мийте руки, не їжте і не паліть під час роботи;

         уникайте контактів з хворими та інфікованими тваринами;

            працюючи на присадибній ділянці, остерігайтесь поранень, користуйтесь відповідним одягом та взуттям, захисними рукавичками;            вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин від лептоспірозу;

         термічно обробляйте продукти тваринного походження.

            знищуйте гризунів в особистих помешканнях та убезпечте джерела водопостачання та харчі від забруднення виділеннями гризунів.      упорядковуйте території населених пунктів та власних садиб, не допускайте влаштування несанкціонованих звалищ побутових
відходів – місць виплоду гризунів.

Тож, будьте здорові, бережіть себе і своїх рідних!

 

 

 

Олександрійське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській областіФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь