Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

Патронатна сім’я – надія на краще, новітня форма сімейного виховання в Україні!

Дата: 11.09.2024 15:24
Кількість переглядів: 34

 

Патронатна сім’я – надія на краще, новітня форма сімейного виховання в Україні!

                    Службою у справах дітей Пантаївської селищної ради  проводиться інформаційна робота з популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та пошуку кандидатів у патронатні вихователі серед жителів громади!!!

 

 

       Фото без опису

Що таке патронат над дитиною?

                 Це тимчасовий догляд і виховання дитини в період подолання нею та її батьками складних життєвих обставин. Патронат вирішує одне з найскладніших завдань держави – надати дитині можливість зростати в безпеці та любові.  

              Патронатний вихователь покликаний прихистити дитину, яка з різних причин не може мешкати зі своєю родиною. Він тимчасово замінить дитині сім’ю, оточить любов’ю і турботою, дасть шанс на щасливе майбутнє: з біологічними батьками чи усиновителями.

                Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має належні житлово-побутові умови за місцем проживання і добровільного помічника, разом із яким пройшла професійну підготовку за спеціальною програмою та отримала відповідну рекомендацію.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом виплати патронатним вихователям грошового забезпечення.

Тому шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту та бути патронатними вихователями. Покращити чиєсь життя реально навіть за короткий час, бо турбота змінює.

                 За додатковою інформацією звертайтесь до служби у справах дітей  та КУ ″Центр надання соціальних послуг″ Пантаївської селищної ради.

Фото без описуФото без опису

 

 

Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Діти – є найбільш незахищеною і вразливою частиною нашого суспільства. Життя і благополуччя дітей і повністю залежать від дорослих. Особливо це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дитина повинна виховуватись у сім’ї, особливо це є важливим у такий важкий період в нашій країні, що триває зараз внаслідок збройної агресії російської федерації.  

 Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. На жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання.

 

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у не байдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

 

УСИНОВЛЕННЯ

         Усиновлення – є найкращою із усіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної дочки чи рідного сина. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, інтернатного закладу, якщо вона перебуває на обліку як дитина, котра підлягає усиновленню.

 Особа, яка усиновила дитину має право: на грошову допомогу при усиновленні, у розмірі, як при народженні першої дитини; на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; на отримання одноразової відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів; на отримання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.

 

ОПІКА  ТА  ПІКЛУВАННЯ

Опіка, піклування встановлюються для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав,  хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років і залишилися без батьківського піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.

Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна, піклувальника враховується бажання дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Особи, в сім’ї яких влаштовуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, зобов’язані пройти за направленням служби у справах дітей курс навчання з проблем виховання таких дітей в обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Родичі дитини, які мають намір взяти її під опіку, піклування, курс навчання не проходять.

         На утримання дітей, які перебувають під опікою/піклуванням виплачується державна соціальна допомога у розмірі двох встановлених прожиткових мінімумів на місяць відповідно до вікової категорії.  

 

ПРИЙОМНА СІМ’Я

Прийомна сім’я (далі ПС) – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти виховуються у ПС до досягнення 18-річного віку, а вразі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації - до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Влаштування дітей у ПС проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли віку вибуття з ПС. У разі досягнення пенсійного віку одним з прийомних батьків час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків. В окремих випадках за згодою сторін ПС може функціонувати і після досягнення прийомними батьками пенсійного віку, але не більше ніж протягом п’яти років.

Держава щомісячно виплачує 2,5 прожиткових мінімумів на кожну дитину, а на дитину з інвалідністю-3,5 прожиткових мінімумів.

 

ДИТЯЧИЙ БУДИНОК СІМЕЙНОГО ТИПУ

         Дитячий будинок сімейного типу (далі ДБСТ) – це сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ не може перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

         Вихованці перебувають у ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі І-ІV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. За дітьми-вихованцями зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

На теперішній час, популяризація сімейних форм виховання дає можливість не тільки надавати сімейне тепло дітям, які опинились в складних життєвих обставинах, а й за відсутності підходящої роботи, забезпечує роботою самих батьків.

         Тепер, коли Ви маєте уяву про форми влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування, будь ласка, розкажіть про ці форми виховання дітей вашим друзям і знайомим. Якщо маєте бажання створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу чи усиновити дитину звертайтесь до служби у справах дітей Пантаївської селищної ради.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь