До уваги роботодавців ! З 1 квітня 2024 року в Україні зросте мінімальна зарплата. В зв’язку з цим підвищаться деякі виплати та показники, серед яких і штрафи.

Дата: 18.03.2024 11:37

Про це повідомляє Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці.

За чинним законодавством України, роботодавець, який наймає працівників, має укласти трудовий договір та сплачувати за кожного податки. В інакшому випадку йому загрожує штраф.

Загальні підстави відповідальності за порушення законодавства про працю визначені статтею 265 Кодексу законів про працю України, і вони залежать саме від розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" мінімальна заробітна плата з 1 квітня зросте з 7100 грн. до 8000 грн.

Види санкцій, підстави для накладення санкції та розміри штрафів

Штрафи і покарання за незадекларовану працю з 1 квітня:

• 10-кратний розмір мінімальної зарплати, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення — 80 000 грн;

• 30-кратний розмір мінімальної зарплати за вчинення порушення повторно протягом 2 років — 240 000 грн;

• до юридичних осіб та ФОП, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп — попередження.

За що каратимуть:

• за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);

• за оформлення працівника на неповний робочий час або за трудовим договором з нефіксованим робочим часом у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу;

• за виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

Також за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці передбачено штраф у 2-кратному розмірі мінімальної зарплати, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення — 16 000 грн.