Територіальні громади мають вжити заходів щодо проведення нормативної грошової оцінки земель до 15 липня 2024 року

Дата: 29.12.2023 10:15

На 2023/2024 оціночний рік оновлення нормативної грошової оцінки земель потребує 653 населені пункти Кіровоградської області. (Роки останнього проведення: 2008-2017.) Проте лише 33 населені пункти мають затверджену технічну документацію. До 15 липня 2024 року оновлення нормативної грошової оцінки земель потребує 621 населений пункт. (З переліком можна ознайомитися за посиланням )

Наразі органам місцевого самоврядування необхідно вжити заходів щодо проведення нормативної грошової оцінки земель.  Насамперед, передбачити та виділити необхідне фінансування на проведення такої оцінки шляхом внесення даних до Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області. Включити питання оновлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок територіальних громад на районному та місцевому рівнях. Здійснювати ефективне і більш повне використання коштів спеціальних фондів місцевих бюджетів, які надходять у порядку відшкодування втрат лісогосподарського виробництва на проведення нормативної грошової оцінки земель, а також мінімізувати наявність залишків цих коштів на рахунках місцевих бюджетів.

Також з цієї теми можна дізнатися:

Щодо набрання чинності технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок

Процедура проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок регламентовано Методикою нормативної грошової оцінки земельних ділянок (далі – Методика), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.2021 № 1147

Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області