Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ ТА ОБМОРОЖЕННЯ: ЯК ДІЯТИ

Дата: 29.11.2023 11:14
Кількість переглядів: 72

 

У холодну пору року підвищується ризик переохолодження та обмороження. Сьогодні актуальність цієї проблеми підвищена через постійні ракетні обстріли цивільної інфраструктури.

Відповідно до інформації Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології на цьому тижні на Кіровоградщині відбудуться суттєві коливання погодних умов. Активний циклон, що наробив лиха, відійшов у північно-східному напрямку, але вже в середу очікуємо надходження улоговини з південного заходу, яка принесе дощову та вітряну погоду, в четвер опади припиняться, але початок грудня відмітиться невеликими дощами. Температура поступово зростатиме, проте в ніч на                       30 листопада утримуватиметься ще морозна погода.

Тож, Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу на рекомендації щодо попередження випадків переохолодження організму чи навіть обмороження. Адже обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер.

Переохолодження ж виникає тоді, коли температура тіла людини падає до 35°C. Найчастіше це трапляється внаслідок впливу холодної погоди або занурення в холодну воду. Ознаки та симптоми гіпотермії (переохолодження) зазвичай з’являються повільно і можуть включати:

  • озноб;
  • нечітку мову або бурмотіння;
  • повільне, поверхневе дихання;
  • слабкий пульс;
  • незграбність або відсутність координації;
  • сонливість або дуже низький рівень енергії;
  • сплутаність свідомості або втрату пам’яті;
  • втрату свідомості;
  • яскраво-червону, холодну шкіру.

При обмороженні шкіра стає блідою, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багряного відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною. При цьому людину лихоманить, підвищується температура тіла. Третя й четверта стадії супроводжуються відмиранням тканини, ризиком розвитку гангрени.

Що робити при переохолодженні чи обмороженні:

  • Якщо перебуваєте на вулиці, негайно зайдіть у приміщення. Якщо це неможливо, постарайтеся захистити від вітру шию та голову.
  • Якщо ваші речі змокли, якомога швидше перевдягніться у сухі.
  • Якщо потрібне подальше утеплення, робіть це поступово. Наприклад, прикладайте теплі сухі компреси до центру тіла - шиї, грудей і паху. Якщо використовуєте пляшки з гарячою водою, спочатку загорніть їх в рушник, щоб не обпектися.
  • Вживайте теплі безалкогольні напої з цукром.
  • Більше рухайтесь, робіть вправи ногами та руками, щоб сприяти відновленню кровообігу.

Чого не варто робити:

  • Не намагайтесь зігрітися занадто швидко, наприклад, за допомогою обігрівача чи гарячої ванни.
  • Не вживайте алкоголь і сигарети. Перший перешкоджає процесу зігрівання, а другі - кровообігу, необхідному для зігрівання.
  • Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, не розтирайте це місце, а негайно зверніться за медичною допомогою.
  • Не можна розтирати обморожене місце снігом або, навпаки, поливати гарячою водою.

Взимку, коли настають морози, варто тепло вдягатись. Бажано це робити шарами, починаючи з одягу з легкої шерсті, поліестеру або поліпропілену. Не рекомендовано носити бавовну в холодну погоду, адже вона вбирає вологу й утримує її біля тіла, від чого стає ще холодніше. Наступний шар одягу може бути з флісу, шерсті або мікрофібри. Одяг останнього шару (куртка тощо) повинен бути з тканини, що пропускає повітря, але не пропускає вологу. Також не забувайте про шапку, рукавички, шарф, теплі шкарпетки та водонепроникне взуття.

 

 

 

Олександрійське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській областіФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь