Бабин Яр… Забуттю не підлягає
Цього дня Україна та весь цивілізований світ вшановує пам’ять жертв масових розстрілів єврейського населення у Бабиному Яру. Трагедії в Бабиному Яру є одним із найжахливіших символів Голокосту. Вона, поряд із нацистським «табором смерті» Освенцимом, стала актом масового знищення євреїв у Східній Європі та прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі ідеології.
Бабин Яр - одне з найвідоміших місць великої трагедії. У 1941 році впродовж двох днів, 29-30 вересня, під час Другої світової війни, нацисти в окупованому Києві провели перший масовий розстріл цивільних.
Тут було розстріляно 34 тисячі мирних жителів міста Києва, винних лише в тому, що вони були євреями. А за весь час окупації столиці в Бабиному Яру, за різними оцінками, гітлерівські окупаційні власті вбили від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, українців, ромів, караїмів, учасників українського націоналістичного руху, військовополонених, пацієнтів психіатричної лікарні, людей різних національностей чи соціальних груп, що стали жертвами нацистської машини знищення.
Бабин Яр став великою братською могилою для десятків тисяч людей, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли там тривали аж до визволення Києва в жовтні 1943 року від окупантів.
Та ми навіть уявити не могли, що геноцид знову прийде на українську землю. Що в сучасному світі на території вільної незалежної країни повторяться ці жахливі події і знову на нашій землі вбивають невинних людей. Багато українських міст, селищ, сіл зазнали злочинів російських окупантів. Світ побачив жорстокі масові вбивства рашистами чоловіків, жінок, дітей, літніх людей, тварин, жахливі тортури, спалені тіла закатованих…
Сьогоднішній день нагадує нам про важливість миру в нашому світі.
Ця дата торкається болісною скорботою наших сердець у той час, коли український народ знову бореться з окупантом, який чинить жорстокі злочини проти мирного населення.
Ця трагедія забуттю не підлягає….