Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

НОВА СИСТЕМА ХАРЧУВАННЯ - ВАЖЛИВИЙ КРОК ДО ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ

Дата: 08.09.2023 10:13
Кількість переглядів: 172

 

Попри повномасштабну війну триває реформа харчування в українських закладах освіти, яка була ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Реформування здійснюються відповідно до Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі. Розпочали зміни ще в 2020 році, а до процесу їх реалізації залучено представників МОЗ, Міносвіти, Мінекономіки, Держпродспоживслужби, Антимонопольного комітету, Мінагро, Мінфіну, Мінінфраструктури, дієтологів, а також громадських організацій та міжнародних партнерів.

Метою реформи є зміна системи харчування – це норми споживання, технологічні процеси, обладнання харчоблоків, закупівля продуктів, надання послуг харчування. Також зміна суспільного сприйняття та розуміння здорового харчування й корисних харчових звичок.

У лютому 2023 року затверджено Рекомендоване Примірне чотиритижневе сезонне меню для організації одноразового харчування дітей віком від 6 до 18 років в закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на осінній період. У серпні цього ж року за технічної підтримки ВООЗ завершилася верифікація документації (технологічних карток) на страви та вироби, що готуватимуть у закладах дошкільної освіти. Тут міститься понад 400 карток з рецептами страв, які можна використовувати під час складання оновленого дитячого меню у садочках. Це дозволить урізноманітнити раціон дітей та спонукати упорядників меню використовувати продукти, притаманні для конкретної пори року. Страви та вироби з переліку можна вносити до будь-якого сезонного меню. В ньому наведені необхідні розрахунки (вага брутто/нетто, енергетична цінність тощо), зазначені процеси приготування та температурні режими. Крім того, документи переведено в більш зручний для роботи формат, який дозволяє автоматизувати розрахунки для потрібної кількості порцій тієї чи іншої страви.

В межах наданих повноважень Держпродспоживслужба здійснює державний нагляд за організацією харчування дітей у закладах освіти, забезпеченням учнів достатньою кількістю якісних харчових продуктів та чистої питної води, додержанням вимог санітарно-гігієнічних правил і норм, недопущення реалізації в приміщеннях та на території закладів освіти небезпечних харчових продуктів та страв відповідно до постанови Кабміну від 24 березня 2021 року № 305 та Санітарних регламентів для закладів дошкільної та загальної середньої освіти, затверджених наказами МОЗ України.

Крім того, з метою підвищення обізнаності щодо норм та стандартів роботи спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби області здійснюють інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо забезпечення санітарно-гігієнічних вимог, протиепідемічного режиму в їдальнях та на харчоблоках закладів освіти.

Усі заходи реформи системи харчування в закладах освіти повинні забезпечити повноцінне, збалансоване, безпечне харчування дітей та підвищувати імунний захист дитячого організму від впливу навколишнього середовища, що в кінцевому результаті безпосередньо вплине на здоров'я суспільства.

Тож Реформа продовжується і повинна підтримуватись не тільки організаторами дитячого харчування, а й батьками, громадою та причетними контролюючими службами.

 

 

 

Олександрійське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській обФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь