Вишиванка – генетичний код української нації.

Дата: 18.05.2023 10:34

День вишиванки в Україні кожного року відзначають у третій четвер травня.  Цьогоріч свято припадає на 18 травня. Його започаткували у 2006 році на підтримку традиційного українського одягу та вшанування національної культури.

Подія є не лише національною, але й міжнародною, оскільки її відзначають українці, які проживають у різних країнах світу. Вона нагадує про важливість збереження національної ідентичності та культурних традицій.

Вишиванка - це особлива національна традиція українців. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі.

А сам День вишиванки - покликане для сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу.

У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця.

У час, коли українці як народ у пекельній боротьбі виборюють своє право на існування, вишиванка стала яскравим символом України, впізнаваним у всьому світі.

Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

Тож нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу!

У День вишиванки хочємо побажати миру і злагоди в ваших будинках і серцях. Нехай Ваш патріотизм допомагає захищати Україну та робити її цілісної, успішною. Пам'ятайте, що ми – Українці й зможемо все!