Весняні діагностично-профілактичні обробки тварин!!!
Навесні кожна сільськогосподарська тварина повинна пройти комплексні профілактичні обробки, які включають клінічний огляд, планові діагностичні, лікувально-профілактичні і санітарно-гігієнічні заходи, спрямовані на раннє виявлення ознак захворювання тварин, їх профілактику і лікування.
Згідно зі статтею 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов'язані:
- виконувати вимоги щодо ідентифікації тварин;
- доставляти тварин у визначене місце або забезпечувати належні умови за місцем утримання тварин для проведення ветеринарного огляду, діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення;
- разі необхідності забезпечувати надійну фіксацію тварин при проведенні маніпуляцій.
Потрібно пам’ятати, що легше хворобу попередити, ніж лікувати. Навіть якщо тварина на вигляд здорова, перевіряти її все одно необхідно.
Основою заходу є діагностичні дослідження та щеплення тварин:
- алергічні дослідження на туберкульоз ВРХ (з 40-денного віку);
- серологічно на лейкоз ВРХ (6-місячного віку);
- серологічно на бруцельоз ВРХ, кози, вівці, свині (віком від 1 року);
- щеплення проти сибірки (ВРХ, кози, вівці з 3-місячного віку, ревакцинація через 6 місяців, коні з 9-місячного віку);
- щеплення проти класичної чуми свиней;
- щеплення птиці проти хвороби Ньюкасла;
- щеплення собак та котів проти сказу.
Окрім того всі тварини, які утримуються в господарствах різних форм власності і від яких отримується продукція, повинні бути ідентифіковані.
Тож звертаємося до власників тварин: необхідно відповідально поставитися до проведення фахівцями ветеринарної медицини вищезазначених заходів. Тільки тоді ви будете мати гарантії того, що ваша тварина здорова, а продукція від неї – якісна і безпечна.
Олександрійське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області