Іноземні доходи можна задекларувати дистанційно

Дата: 03.04.2023 13:48

Головне управління ДПС у Кіровоградській області  нагадує, що 1 січня 2023 року в Україні стартувала кампанія декларування доходів громадянами за 2022 рік. Річну податкову декларацію про доходи за минулий рік повинні заповнити і подати до 1 травня 2023 року громадяни, які отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб. Громадяни, які отримували іноземні доходи та знаходяться за кордоном, можуть подати декларацію в електронній формі, скориставшись приватною частиною Електронного кабінету.

У режимі «ЕК для громадян» електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку. При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Використання цього електронного сервісу:

•     скорочує час і витрати при поданні податкової декларації;

•     мінімізує помилки при заповненні декларації;

•     надає можливість подання копій первинних документів як додаток до податкової декларації в онлайн-режимі.