Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

В області протидіятимуть туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

Дата: 11.01.2023 11:10
Кількість переглядів: 64

Фото без опису

 

Сьогодні під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Галини Пастух відбулося засідання обласної ради з питання протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

У Кіровоградській області, як в цілому по Україні, зберігається вкрай загрозлива ситуація із захворюванням на туберкульоз та ВІЛ/СНІД. На сьогодні, наш регіон віднесений до групи областей з високим рівнем захворюваності на туберкульоз та посідає шосте місце в рейтинговій оцінці.

Торкнувшись ситуації в області, Галина Пастух повідомила, що за перше півріччя нинішнього року спостерігається позитивна тенденція до зниження рівня захворюваності та зменшилися епідемічні показники і рівень смертності від туберкульозу серед жителів області.

Це пов’язано із тим, що поліпшилася ситуація у напрямку раннього виявлення туберкульозу серед населення – внаслідок впровадження ранньої діагностики. Суттєво збільшилися обсяги профілактичних оглядів, як серед дорослого населення, так і серед дітей. Обстеження вагітних жінок, а також донорської крові на ВІЛ-інфекцію в області забезпечено у повному обсязі, а обстеження та лікування хворих на ВІЛ здійснюється безкоштовно.

У той же час, заступник голови ОДА констатувала, що за підсумками першого півріччя зафіксовано збільшення кількості ВІЛ-інфікованих серед дорослого населення, але це пов’язано зі збільшенням останнім часом кількості осіб так званої групи ризику, а також у зв’язку з поліпшенням роботи кабінетів довіри, що дозволило збільшити виявлення випадків інфікування.

Галина Пастух відзначила, що ситуація із захворюванням на туберкульоз та ВІЛ/СНІД в області продовжує залишатися досить складною. – Державним органам необхідно вживати певні кроки для координації з громадськими та міжнародними організаціями зусиль у напрямку подолання цих небезпечних хвороб, – підкреслила Галина Пастух.

Про стан захворюваності на ВІЛ/СНІД учасникам наради повідомила виконуюча обов’язки головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Валентина Лазарева. Вона відзначила, що на сьогодні в області офіційно зареєстровано 1592 особи (у минулому році - 1395), хворих на СНІД, але це лише ті хворі, які знаходяться на обліку в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом, а реальна кількість хворих по області, на думку Валентини Лазаревої, може сягати 16 тисяч осіб. Тому, одним з пріоритетних напрямків з недопущення подальшого поширення цієї небезпечної хвороби є здійснення в області подальших заходів з виявлення серед населення осіб, хворих на цю недугу.

Під час наради було заслухано звіти керівників низки територій щодо протидії цим небезпечним хворобам.

Роботу Гайворонської, Голованівської та Ульяновської районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу обласна рада визнала такою, що потребує удосконалення.

Голованівській райдержадміністрації рекомендовано вжити заходів для проведення ремонтів у протитуберкульозному кабінеті та кабінеті "Довіра" в Голованівській центральній районній лікарні. Ульяновській РДА - забезпечити обстеження на ВІЛ не менше 5% населення району за кошти місцевого бюджету, а також взяти під жорсткий контроль питання щодо забезпечення у нинішньому році фінансуванням місцевих програм з протидії інфекційним соціально небезпечним захворюванням.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь