День народження Тараса Шевченка!

Дата: 09.03.2023 12:48

День народження Тараса Шевченка

Щороку 9 березня українці у всьому світі відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета, художника і громадського діяча.
Його поезії і картини стали символом української культури і національної свідомості.
Шевченко народився в селі Моринці на Черкащині в бідній козацькій родині. У віці 14 років його продали в рабство, і він пройшов багато мук і переслідувань. Пізніше, в 1838 році, завдяки допомозі друзів і петиції до царського уряду, він був звільнений з рабства.
У Шевченковому творчому доробку багато епічних творів, які описують життя українського народу, зокрема його найвідоміші поезії “Катерина”, “Тополя”, “Реве та стогне Дніпр широкий” та інші. У своїх творах він зображував жорстокість соціальних нерівностей, рабство, насильство, знущання над людьми.
У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Своїм життям та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.
Шевченкові слова сьогодні в серці кожного українця:
Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!