До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями!

Дата: 08.03.2023 10:49

Указом Президента України від 06 лютого 2023 року № 58/2023 продовжено строк дії воєнного стану в Україні терміном на 90 днів з 05.00 години 19 лютого 2023 року.

Відповідно до вимог розпорядження начальника обласної військової адміністрації від 25 березня 2022 року № 177-р «Про деякі питання організації торгівлі алкогольними напоями у період дії воєнного стану» заборонена торгівля алкогольними напоями у період комендантської години та продаж алкогольних напоїв та речовин, вироблених на спиртовій основі, працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям Збройних Сил України, Національної гвардії України, територіальної оборони та інших військових формувань.

Крім того, нагадуємо, що відповідно до вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" пропонуємо звернути увагу на норми статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", зі змінами в частині заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів без їх згоряння:

– особам, які не досягли 18 років;
– у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;
– у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, які здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;
– у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);
– з торговельних автоматів;
– поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);
– у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;
– з рук;
– у невизначених для цього місцях торгівлі.

Просимо Вас забезпечити виконання даних вимог.