Профілактика вірусних гепатитів В і С

Дата: 23.01.2023 09:24

За оцінками ВООЗ у світі пів мільярда людей хронічно інфіковані гепатитом В або С.            У 58% випадках вірус призводить до цирозу а у 78 % - до раку печінки.

Гепатит – це запалення печінки, яке у більшості випадків має вірусну природу. Найбільшу небезпеку для людини становлять гепатити С і В. За поширеністю вони займають перші місця.

Гепатити В і С головним чином передаються через кров та рідини організму (слина, вагінальні виділення, сім’яна рідина, менструація). Тому шляхами передавання вірусу є незахищені сексуальні контакти, хірургічні втручання, стоматологічні процедури, використання нестерильного інструменту для татуювання, пірсингу та вживання ін’єкційних наркотиків. Дитина може отримати гепатит В від інфікованої матері під час пологів.

Основою попередження вірусного гепатиту В є вакцинація. Щеплення проводять новонародженим дітям у перший день життя. Наступні дози - згідно календаря щеплень МОЗ вакцинуватись можуть і дорослі.

Обов’язковою умовою лікування гепатиту В є постійний нагляд лікарів. Гепатит В не виліковується до кінця. Але успішна по життєва терапія запобігає розвитку церозу та онкологічних захворювань.

Рекомендовано пройти курс щеплень людям із груп ризику:

- медичним працівникам, які мають постійний контакт із біологічними матеріалами;

- людям , які вживають ін’єкційні наркотики;

- людям , які живуть із ВІЛ;

- хворим, які переребуваюь на гемодіалізі;

- особам, які часто змінюють сексуальних партнерів, а також які живуть статевим життям з інфікованим партнером.

На жаль, наразі не існує вакцини проти вірусного гепатиту С, тому рекомендовано такі засоби профілактики:

- застосування бар’єрних контрацептивів;

- користування засобами разового та      індивідуального призначення;

- користування засобами індивідуального захисту (рукавички, окуляри,фартухи тощо);

- користування стерильними інструментами багаторазового призначення (манікюрний, стоматологічний, хірургічний, інструмент для пірсингу та татуажу, тощо ) .

Захворіти на гепатит може кожен, не залежно від віку, статі та способу життя. Тому за перших ознак гепатиту будь якого виду варто звернутися по допомогу і не гаяти час на лікування.

Дбайте про себе і рідних. Дотримуйтесь профілактичних заходів, а при виникненні перших ознак захворювання – звертайтесь до лікаря.

Будьте здорові!

Відділ державного нагляду за дотримання санітарного законодавства

Олександрійського районного управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області