Вакцинація. Що необхідно знати?

Дата: 27.12.2022 09:19

При народженні  дитина потрапляє у світ, густо населений мікроорганізмами. Деякі з них є корисними, вони допомагають організму в процесах життєдіяльності. Декотрі можуть викликати легкі захворювання, що не є небезпечними для життя, проте допомагають тренуванню імунітету – здатності організму чинити спротив зовнішнім загрозам. Але існують мікроорганізми: віруси, бактерії, грибки, найпростіші – які можуть бути смертельно небезпечними для дітей. Тому, для створення захисту від інфекцій необхідна вакцинація.

Після введення, вакцина запускає відповідну реакцію організму, яка дозволяє успішно чинити опір мікроорганізмам, якими дитина могла інфікуватися з навколишнього середовища чи безпосередньо від хворої людини.

Для формування безпечного рівня захисту вводять різну кількість доз різних вакцин. Окремі вакцини забезпечують захист на все життя, а для деяких  в старшому віці необхідна ревакцинація, тобто повторне введення.

Хоча вакцини містять лише незначну частину антигенів, з якими діти можуть взаємодіяти у своєму середовищі щодня, вони сприяють виробленню антитіл, які необхідні для боротьби з захворюваннями, проти яких їм було зроблено щеплення

Таким чином ми розуміємо, що щеплення захищає саме від тяжкого перебігу та наслідків захворювання, а не самого факту інфікування. На щастя, імунна система щепленої дитини готова до зустрічі зі збудником та може дати йому опір.

В Україні обов’язковими є щеплення проти 10 особливо небезпечних захворювань:

• вірусних (кору, краснухи, паротиту, поліомієліту; гепатиту В);
  • бактеріальних (туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця, ХІБ-інфекції).

Усі вони внесені до Національного календаря профілактичних щеплень, і держава надає їх безоплатно.

Але є ще кілька інфекцій, від яких можна вакцинуватися в Україні. Серед них:

• ротавірусна інфекція,
  • пневмококова інфекція,
  • менінгококова інфекція,
  • вітряна віспа (вітрянка),
  • гепатит А,
  • вірус папіломи людини,
  • грип.

Ці захворювання небезпечні для людини, а щеплення від них є рекомендованими. Зробити їх можна власним коштом.

Для того, щоб зробити щеплення звертайтесь до сімейного лікаря або педіатра (щодо дітей). Не нехтуйте своїм здоров’ям та здоров’ям рідних!

Відповіді на поширені питання батьків про щеплення: https://bit.ly/3rCsCna

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Олександрійсько-Приютівського управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області