Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

Протягом вересня в Україні зареєстровано 2 випадки правця

Дата: 27.10.2022 14:07
Кількість переглядів: 133

 

В Україні епідемічна ситуація із захворювання на правець продовжує залишатись напруженою. Протягом вересня 2022 року на території України зареєстровано 2 випадки правця. За інформацією Центру громадського здоров’я МОЗ України з початку року зареєстровано 11 випадків захворювання на правець. Для порівняння, протягом аналогічного періоду 2021 року було зареєстровано 5 випадків.

Війна – ідеальне середовище для поширення правця - небезпечного інфекційного захворювання

Бактерії, що спричиняють правець, живуть у ґрунті, пилу та кишковому тракті тварин. Інфікуватися можна навіть через крихітну подряпину, але ймовірність значно вища після отримання глибоких ран. Смертність від правця сягає 70%. Обробка рани антисептиками не може знешкодити бактерії.

Правець не передається від хворої людини до людини – лише через потрапляння бруду у рани чи через укуси тварин. Але безпечнішим він від цього не стає.

Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему, викликає тонічні та тетанічні судоми скелетних м’язів з асфіксією. Збудником правця є клостридія тетані (Clostridium tetani), яка належить до анаеробних мікробів, утворює спори і виділяє токсин. Вона міститься у ґрунті, а спори її є в травному каналі овець, коней та інших свійських тварин. У зовнішнє середовище паличка потрапляє з випорожненнями людини і тварин.

Проникає збудник в організм людини через рани при травмах, укусах, опіках, відмороженнях, у породіль при порушенні асептики, у новонароджених при забрудненні пупкової рани.

Симптоми можуть з’явитися з 3 по 21 день після зараження.

Без вчасної медичної допомоги хвороба може призвести до смерті.

Для лікування правця використовується антитоксин правцевий та протиправцевий імуноглобулін. Який препарат вводити і скільки – залежить від стану хворого і часу, скільки минуло від моменту зараження.

Єдиний спосіб запобігти правцю – вакцинація.

Відповідно до Національного календаря щеплень, діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі – кожні 10 років. Навіть якщо ви перехворіли природнім шляхом – вакцинуватися треба обов’язково. Імунітет після захворювання швидко минає і є ймовірність повторного зараження.

При появі перших симптомів правця, негайно звертайтеся до лікаря!

Бережіть себе і своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь