Що потрібно знати про вакцинацію від COVID-19

Дата: 19.10.2022 10:25

За даними ДУ ”Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” на Кіровоградщині з 10 по 16 жовтня 2022 року зафіксували 914 випадків захворювань на корона вірус, з них 88 – це діти. В Олександрійському районі – 151, з них 16 – це діти. Від ускладнень померли 10 людей, в Олександрійському районі – 2 чоловіків (87 та 76 років).

Для зменшення ризиків захворювання та щоб не допустити перевантаження медичної системи рекомендовано пройти повний курс вакцинації проти COVID-19 тими вакцинами, які дозволені ВООЗ до використання. Наразі в Україні доступні такі вакцини від COVID-19:     інактивована CoronaVac  від Sinovac;   мРНК-вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech; векторна Janssen (Jcovden) від Johnson&Johnson.

Міністерство охорони здоров’я наказом від 02.09.2022 № 1586 "Про введення в дію Рішення оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації від 26 серпня  2022 року" запроваджує зміни до правил вакцинації проти COVID-19, а саме:

-дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer;

-через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення;

-через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення;

-також передбачена повна взаємозамінність вакцин проти COVID-19.

Вакцинація від COVID-19 сприяє більш легкому перебігу захворювання, без важких ускладнень.