Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

Обережно, дифтерія повертається!!!

Дата: 12.10.2022 08:52
Кількість переглядів: 119

 

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України за 8 місяців    2022 року в Україні було зареєстровано 2 випадки захворювання на дифтерію, а у вересні поточного року епідемічна ситуація ускладнилась - зареєстровано 7 випадків, що пов’язано зі спалахом дифтерії в одному з дитячих будинків-інтернатів Львівської області.

Дифтерія – гостре антропонозне інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання збудника, що характеризується ураженням ротоглотки та дихальних шляхів, рідше шкіри, з розвитком фібринозного (дифтеритичного) запалення в місці проникнення збудника, а також токсичним ураженням серцево-судинної й нервової систем, нирок.

Основний механізм передачі - повітряно-крапельний, рідше може реалізуватися й контактний (наприклад, при дифтерії шкіри). Бактеріовиділення у хворого починається з кінця інкубаційного періоду й триває до повної санації ротоглотки, у деяких випадках може формуватися вторинне носійство. При спалахах дифтерії первинними носіями можуть бути до 10 % зовнішньо здорових людей. Перебіг хвороби та пов’язаний з цим механізм передачі залежить від географічного регіону. В країнах помірного клімату переважно трапляються дифтерійні ураження дихальних шляхів з повітряно-крапельним механізмом передачі інфекції, у країнах субтропічного і тропічного поясів - переважно дифтерія шкіри та контактний механізм її передавання від хворого до здорового (так звана «повзуча виразка джунглів»).

Інкубаційний період дифтерії триває від 2 до 10 днів. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, які дуже погано знімаються з поверхні. Це може ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити загальну слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк слизистої оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, осиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних підщелепних лімфатичних вузлів. Також при захворювані спостерігається ураженя серцево-судинної та нервової систем.

Єдиний та надійний спосіб захиститися від дифтерії - це вакцинація. Метою щеплення є створення антитоксичного імунітету проти дифтерії. Імунітет запобігає важкому перебігу хвороби та зменшує ризики поширення захворювання. Для колективного імунітету необхідно охопленння вакцинацією не менше 95 % населення.

При перших ознаках захворювання необхідно звернутись за допомогою до лікувального закладу, не займайтесь самолікуванням. Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати, бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших близьких.

 

 

 

Відділ державного нагляду за дотриманням

санітарного законодавства Олександрійсько-

Приютівського управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь