Про державний аграрний реєстр (ДАР)

Дата: 26.08.2022 10:38

Для прямої та єдиної взаємодії держави та агровиробників 12 серпня    2022 року Міністерство аграрної політики та продовольства України запустило онлайн платформу Державний аграрний реєстр (ДАР), яка відкрита для реєстрації для всіх українських аграріїв. Відтепер всі можливості щодо додаткового фінансування представників агросектору будуть розміщені на одному сайті.

Презентація ДАР розміщена за наступним посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=Y9difxyE40o.

Цей сервіс створений передусім для того, щоб спростити аграріям процедуру отримання державної підтримки. Агровиробники, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Витративши лише кілька хвилин на реєстрацію в ДАР, аграрії зможуть у режимі реального часу отримати доступ до інформації про наявні програми державної підтримки та подати заявку на них онлайн з дому чи офісу. Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо. Для реєстрації фермеру потрібен лише електронний підпис.

Система створена за підтримки ЄС, з урахування найкращих європейських практик. Доступ до ДАР за посиланням https://www.dar.gov.ua

На даний час у ДАР з'явилися перші програми допомоги дрібним фермерам, які вирощують сільськогосподарські культури або тримають корів, тому охочим отримати допомогу не варто втрачати часу.