Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

Правила електробезпеки

Дата: 29.07.2022 10:40
Кількість переглядів: 566

 

Правила безпеки поблизу обірваного дроту

Небезпека обірваного дроту

Близько третини всіх випадків електротравматизму серед населення відбувається через стикання або наближення людей до провислих та обірваних проводів.
Смертельно небезпечно НАБЛИЖАТИСЯ:

до проводу, який лежить на землі

до проводів, провислих низько над землею

до дерев, будівлям, машинам, яких стосується обірваний провід

Не підходьте до таких об’єктів. Не намагайтеся підняти провід, прибрати його з дороги.

Ви бачите обірваний провід. Що робити?

  1. Не панікуйте. Не кидайтеся бігти із зони ураження. Замріть, глибоко вдихніть, озирніться по сторонах.
  2. Відрахуйте 8 м від точки, в якій провід торкається землі. 8 м – радіус зони ураження. Візуально відстань аналогічно довжині рейсового автобуса.
  3. Додайте до отриманої відстані ще кілька метрів, щоб врахувати похибки окоміру. Виходьте із зони ураження «гусячим кроком»: зведіть ноги разом, не відривайте їх один від одного і від землі, пересувайтеся дрібними-дрібними ковзаючими кроками. Таким чином, при ходьбі обидві ноги будуть знаходитися практично в одній точці з одним електричним потенціалом – напруга між ними не виникне. Альтернативний спосіб: покинути зону крокової напруги стрибком на одній нозі. Даний спосіб небезпечний, тому як втрата рівноваги і падіння спричинять за собою неминуче ураження струмом.
  4. Намагайтеся не втрачати рівновагу, не збільшуйте ширину кроку, не торкайтеся землі рукою, не спирайтеся на сторонні предмети, не торкайтеся інших людей.
  5. Негайно повідомте про обірваний дріт:

За єдиним телефоном служби порятунку 112.

Якщо є потерпілі, викличте швидку допомогу за телефоном 103

  1. Попередьте перехожих про небезпеку:

Організуйте охорону місця пошкодження;

Звертайтеся до перехожих з попередженням;

 Ви бачите неподалік від обірваного дроту потерпілого. Що робити?

  1. Ознаки ураження електричним струмом: судоми, несподіване падіння людини на вулиці
  2. Перш ніж наблизитися до потерпілого, перевірте на відстані 8 м. від потерпілого наявність обірваного або провислого дроту, що стосується землі, будівель, дерев, паркану. Ураження електричним струмом з боку може бути прийняте за свідомість або серцевий напад.
  3. Якщо у Вас є підозри, що травма перехожого може мати електричну природу, не наближайтеся до потерпілого. Відомі випадки, коли небайдужі люди гинули при спробі наблизитися до ураженого електричним струмом. Надавати першу допомогу потерпілому поблизу обірваного дроту можна тільки після відключення живлення високовольтної лінії електропередачі. Зробити спробу звільнити потерпілого від напруги використовуючи засоби електрозахисту можна ТІЛЬКИ якщо є 100% впевненість що це провід низької напруги (до 1кв).
  4. Негайно повідомте про нещасний випадок за телефоном служби порятунку 112, викличте швидку допомогу за телефоном 03.
  5. Попередьте перехожих про небезпеку:

Організуйте охорону місця пошкодження;

Звертайтеся до перехожих з попередженням

Якщо автотранспортний засіб зачепив ЛЕП. Що робити?

При падінні проводу на машину водій повинен негайно зупинити машину. Якщо при цьому можна звільнити машину від дроту пересуванням машини, то це необхідно зробити якнайшвидше.

  1. У разі зіткнення підйомного механізму або інших частин машини з струмоведучими проводами водій повинен якомога швидко розірвати контакт і відвести рухому частину механізму від струмоведучих частин і повідомити про подію  ПРАТ «Кіровоградобленерго»
  2. Якщо дріт низької напруги – ізолюючих властивостей автопокришок достатньо для його ізоляції від землі. Автомобіль буде під напругою лінії, але струм по ньому не потече. Негайно телефонуйте за телефоном служби порятунку 112. Не виходьте з машини і очікуйте допомогу.
  3. Якщо провід напруги більше 1кВ, вона проб’є  покришки – струм буде по корпусу автомобіля витікати на землю. У цьому випадку, якщо немає загоряння, перебувати в салоні безпечно. Негайно телефонуйте за телефоном служби порятунку 112. Не виходьте з машини і очікуйте допомогу.
  4. Електричний струм напругою понад 1 кВ, що протікає по шинах, викликає фізичне руйнування гуми . Займання шин – сигнал до евакуації.
  5. Евакуація з автотранспортного засобу:

Якщо у Вашого взуття нестійка підошва (наприклад, каблуки) – зніміть її, евакуюють босоніж. Товщина підошви недостатня для захисту від електричного струму. А ось втрата рівноваги буде смертельною. Виплигуйте одночасно на обидві щільно зімкнуті ноги.

Якщо ви евакуюєтесь з автобуса – виходьте у дальні від контакту з проводом двері. При евакуації не торкайтеся корпусу автотранспортного засобу.

Відходьте із зони ураження «гусячим кроком»: зведіть ноги разом, не відривайте їх один від одного і від землі, пересувайтеся дрібними-дрібними ковзаючими кроками. Таким чином, при ходьбі обидві ноги будуть знаходитися практично в одній точці з одним електричним потенціалом – напруга між ними не виникне.

Намагайтеся не втрачати рівновагу, не збільшуйте ширину кроку, не торкайтеся землі рукою, не спирайтеся на сторонні предмети, не торкайтеся інших людей.

Відійдіть від контакту з проводом на відстань не менше 8 м. – Візуально одно довжині рейсового автобуса.

  1. Негайно повідомте про обірваний дріт:

За єдиним телефоном служби порятунку 112.

Якщо є потерпілі, викличте швидку допомогу за телефоном 103

  1. Попередьте перехожих про небезпеку:

Організуйте охорону місця пошкодження;

Звертайтеся до перехожих з попередженням;

Не приступайте до роботи і не покидайте місце падіння дроти до приїзду ремонтної бригади

Організуйте надання першої допомоги постраждалим.

 

Наближення до енергооб’єктів

Забороняється перебувати в межах обгородженої території та приміщеннях розподільних пристроїв і підстанцій, відкривати двері і люки розподільних пристроїв і підстанцій, виробляти перемикання і підключення в електричних мережах.

Дитячі пустощі та ігри поблизу енергооб’єктів смертельно небезпечні. Високовольтна напруга здатне вбити людину за кілька метрів, навіть якщо він не торкнувся безпосередньо струмоведучих частин. На всіх енергооб’єктах ПРАТ «Кіровоградобленерго» встановлені знаки, що попереджають про небезпеку наближення до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою, і ураження електричним струмом.

Шановні батьки!

Щоб уберегти дитину від нещасних випадків на енергооб’єктах і поводженні з електроприладами, з дітьми необхідно вести роз’яснювальну роботу про небезпеку електричного струму і заходах безпеки. Поясніть дітям, що категорично забороняється: наближатися до електроустановок і обірваних проводів; влазити на опори повітряних ліній, дахи будинків і будов, де поблизу проходять електричні дроти; накидати дріт та інші предмети на лінії електропередачі.

     Нерозуміння дітьми небезпеки електричного струму може призвести до трагедії.

                Розкажіть дитині про правила електробезпеки

Шановні батьки проведіть з дітьми бесіду на тему електробезпеки. Зверніть увагу молоді, особливо хлопців, на небезпечні енергооб’єкти, грати поруч з якими заборонено і смертельно небезпечно.

Смертельно небезпечно:

забиратися на опори ЛЕП

грати під проводами ЛЕП, запускати повітряних зміїв, проносити довгі жердини, сачки під проводами

грати за обгородженою територією енергооб’єктів

заглядати за захисні дверцята енергообладнання та електричних щитків

забиратися на дахи будинків

залазити на дерева, що ростуть поблизу ЛЕП і розгойдувати їх- дерева можуть торкнутися гілками проводів під поривом вітру. Особливо небезпечно контактувати з такими деревами після дощу – сире дерево служить провідником електричного струму.

грати в підвалах, на будівельних майданчиках – пам’ятайте, що там можуть розташовуватися відкриті струмопровідні проводи і небезпечне електрообладнання

грати в старих зруйнованих будівлях

грати на залізничних станціях і мостах, поблизу контактної мережі залізниці, тролейбусів

виносити на вулицю включені в мережу електроприлади

Навчіть дітей правилам електробезпеки риболовлі і електробезпеки під час купання у водоймах, ваннах.

Навчіть, як діяти, якщо дитина побачила обірваний провід.


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь