Дата: 22.07.2022 08:19

Олександрійське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Кіровоградській області (далі - відділення управління виконавчої дирекції Фонду) інформує, що протягом 1 півріччя               2022 року у відділенні управління виконавчої дирекції Фонду зареєстровано                9 страхових випадків травмувань та захворювань працівників, що сталися на підприємствах, установах, організаціях міста Олександрії, Олександрійського та Петрівського районів, із них 6 нещасних випадків (ТОВ «ТД «УКРНАСОССЕРВІС»; ПП «ФЕРУМБУДЕНЕРГО»; ТОВ «УКРАГРОКОМ»; ПАНТАЇВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ; ТОВ «НЕЄМІЯ»; ВІЙСЬКОВА ЧАСТИНА 2269 НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ та 3 випадки інфікування медичних працівників на COVID-19, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження та, які розслідувалися як випадки гострого професійного захворювання.

Гострі професійні захворювання встановлено у наступних закладах охорони здоров’я: КНП «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ», КНП «ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА РАЙОННА ЛІКАРНЯ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ» та КНП «ПЕТРІВСЬКИЙ  ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ» ПЕТРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Станом на 30 червня 2022 року також проведено та закінчено розслідування 15 випадків травмування та захворювання працівників, які комісіями з розслідування визнанні не пов’язаними з виробництвом, а саме:

випадок смерті на виробництві у ЗНЗ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 10 ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ;

14 випадків захворювання медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, із них: 6 випадків у КНП «ЦПМСД ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ», 7 випадків захворювання COVID-19 у КНП «ОЛЕКСАНДРІЙСЬКА ЦРЛ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ» та 1 випадок у та КНП «ПЕТРІВСЬКИЙ  ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ» ПЕТРІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО РАЙОНУ КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Не закінчені та тривають розслідування п’яти випадків гострого професійного захворювання на COVID  - 19 серед медичних працівників, з яких 4 випадки у КНП «Олександрійська ЦРЛ Олександрійської  міської ради», 1 випадок у КНП «ЦПМСД Олександрійської міської ради».

Також тривають розслідування випадку травмування водія автотранспортних засобів, що сталися 21.09.2019 року в ТОВ «МАР’ЇВСЬКЕ» яке буде завершене після отримання матеріалів компетентних органів, що здійснюють слідчі дії, випадок смерті 03.11.2021 року внаслідок двобічної полісегментарної пневмонії, асоційованої з COVID-19 сестри медичної у КОМУНАЛЬНОГО ПIДПРИЄМСТВА «ДИТЯЧА МІСЬКА ЛІКАРНЯ» ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, груповий нещасний випадок із смертельним наслідком пов'язаний з бойовими діями, який стався 12.04.2022 року, внаслідок якого загинуло 4 охоронники ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ «СИБРИЗ-4», груповий нещасний випадок із смертельним наслідком пов'язаний з бойовими діями, який стався 12.04.2022 року внаслідок якого загинуло 3 охоронники ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ «СИБРИЗ-2» та нещасний випадок із смертельним наслідком, що стався 31.05.2022 року з машиністом насосних установок КОМУНАЛЬНОГО ПIДПРИЄМСТВА «ПЕТРІВСЬКЕ».

За видом події розподіл усіх страхових нещасних випадків та гострих професійних захворювань у 1 півріччі 2022 року відбувся наступним чином:

один нещасний випадок віднесений до події суспільного життя (оголошена та неоголошена війна);

два випадки - дія руxомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів;

один випадок - падіння потерпілого під час пересування;

один випадок - падіння устаткування (обладнання) або їх конструктивних елементів;

один випадок - дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються;

три гострі професійні захворювання за видом події віднесені до інших з приміткою пандемія COVID  - 19.

Відповідно до проведеного аналізу основних причин  нещасних випадків та гострих професійних захворювань (по актам Н-1/П) за 1 півріччя 2022 року, визначено, що організаційні причини складають 66,7% (6 випадків, в тому числі 4 - не виконання вимог інструкцій з охорони праці та 2 випадки порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо), психофізіологічні причини - 22,2% (2 випадки особистої необережності потерпілого), техногенні, природні, екологічні та соціальні причини встановлені у одному випадку, це соціальний конфлікт (оголошена та неоголошена війна), що становить – 11,1%, технічні причини комісією з розслідування не встановлені.

Протягом 1 півріччя 2022 року до Олександрійського відділення управління виконавчої дирекції Фонду повідомлення за формою  П-3 про встановлення професійного захворювання працівникам підприємств, організацій, установ не надходили. Професійна патологія не реєструвалася з 2018 року, отже рівень професійної захворюваності є сталим на протязі даного періоду.

Страховий експерт з охорони праці

Олександрійського відділення

УВД  ФССУ у Кіровоградській області                                         Ігор ГУБКО