Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

У Європі поширюється новий вірус

Дата: 24.05.2022 08:23
Кількість переглядів: 381

 

Спалах рідкісного вірусу мавпячої віспи поширюється по Європі. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) скликала термінове засідання, щоб обговорити мавпячу віспу, яка уразила понад 100 людей у 12 країнах.                За останні тижні випадки захворювання були виявлені в європейських країнах, зокрема Франції, Бельгії, Німеччині, Іспанії, Португалії та Швеції, а також у США, Канаді та Австралії.

Перший випадок віспи мавп в Європі офіційно зафіксований 7 травня 2022 року; громадянин Британії, який нещодавно прибув з Нігерії до Лондона, захворів. Через кілька днів захворіли ще двоє людей, які жили з ним в одному будинку. 16 травня стало відомо ще про чотирьох хворих в інших районах Лондона, а також за його межами. Станом на 20 травня 2022 року в Британії було підтверджено вже 20 випадків віспи.

Раніше ця хвороба вважалася дуже рідкісною і майже не фіксувалася у людей, з тих випадків, які були задокументовані, було відомо, що хвороба вражала в основному підлітків до 16 років. Стверджувалося, що захворювання передається тільки від хворих тварин людині та найчастіше зустрічається у віддалених районах Центральної та Західної Африки. Тому, фахівці ВООЗ зазначають, що поширення вірусу в країнах Європи є «нетиповим».

Інкубаційний період (період від зараження до перших проявів) триває від 6 до 16 днів. Найчастіше помітні такі симптоми, як лихоманка, озноб, головний біль, біль у м’язах, перевтома, характерні висипи (пухирі) на тілі.

Інфікування, як правило, відбувається через тісний контакт. Вірус може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, сльозову оболонку очей, носа або рота. Захворювання передається при контакті з інфікованою твариною (мавпа, щур, білка), або від інфікованої людини людині або через предмети – одяг, постільна білизна.

У більшій частині випадків захворювання проходить цілком легко і зникає самостійно через кілька тижнів. Рівень летальності коливається від 1% до 15%, а найскладніше переносять це захворювання діти.

Вакцини від мавпячої віспи не існує. Проведені дослідження продемонстрували, що вакцинація проти натуральної віспи на 85% ефективна у запобіганні віспи мавп. Лікування направлене на полегшення симптомів.

Щоб вберегти себе від мавпячої віспи необхідно регулярно мити руки, дотримуватися особистої гігієни, оберігатися при статевому контакті.

Також, не рекомендується вживати в їжу м'ясо мавп і уникати тісного контакту з людьми, які виглядають хворими на віспу (мають на шкірі ранки, висип, пухирі й т.д.).

Бережіть себе і своїх близьких!Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь