Копії яких документів необхідно надати в центр зайнятості для реєстрації як безробітного?

Дата: 26.04.2022 08:29

Згідно з пунктом 17 Порядку 792, для надання статусу безробітного особа, яка шукає роботу, подає до центру зайнятості, який обирає для обслуговування, заяву про надання статусу безробітного (у тому числі засобами електронної ідентифікації) та пред’являє:

• паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
  • трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості);
  • документ про освіту або його дублікат (за наявності такого документа або дубліката).

Внутрішньо переміщені особи, відповідно до підпункту 1 пункту 18 Порядку 792, для отримання статусу безробітного у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, подають заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду – у разі припинення трудових відносин (припинення зайнятості) у судовому порядку; розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості).