ДО УВАГИ НАСЕЛЕННЯ! В УКРАЇНІ ЗРОСЛИ ШТРАФИ ЗА СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ ТРАВИ

Дата: 25.03.2022 14:16

На жаль, з приходом весни, через людську недбалість на полях, сіножатях, на території населених пунктів та вздовж автомобільних доріг горить суха трава та залишки минулорічного листя, знищуючи все живе.

В Україні складається загрозлива ситуація зі зростанням кількості пожеж і площ їх поширення, особливо в природних екосистемах, лісах, сільськогосподарських угіддях через масові порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

Зазначимо, що з 4 березня 2021 року значно посилено відповідальність за спалювання трави (листя, очерету, стерні). Тепер палії можуть бути оштрафовані на суму від 1530 грн. до 153 тис. грн. (в залежності від санкції статті). За ті самі дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожуватиме штраф у розмірі від 6120 до 12 240 гривень. Вони також можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності з позбавленням волі.

Екологічною альтернативою спалювання листя та сухої трави є облаштування компостних ящиків чи ям.

Рятувальники нагадують: спалювання сухої рослинності призводить до неконтрольованих пожеж. Нерідко – до важких наслідків, в тому числі і з людськими жертвами.

Шановні жителі Пантаївської громади! Бережіть природу та своє здоров'я – відмовтеся від практики спалювання сухої трави! Не відволікайте наших рятувальників в цей нелегкий час на гасіння пожеж в екосистемах.