Українці можуть отримати кошти з державного бюджету за повний курс вакцинації

Дата: 26.01.2022 16:13

Українці можуть отримати кошти з державного бюджету за повний курс вакцинації

В Україні діє державна програма "єПідтримка" з виплати 1 тисячі гривень громадянам України, які пройшли повну вакцинацію проти коронавірусної хвороби COVID-19.

Виплату може отримати виключно громадянин України, який досяг 18 років і має в застосунку Дія "зелений" COVID-сертифікат вакцинації.

Для отримання виплати необхідно зареєструватися у застосунку "Дія" і обрати послугу "єПідтримка", перейти перевірку на відповідність встановленим критеріям, а потім відкрити віртуальний рахунок в банку, на який і перерахують кошти.

Верховна Рада виділила 8 млрд грн із держбюджету на програму.

Кошти можна витратити на залізничні й авіаквитки в межах країни, театри, кіно, музеї, концерти, книги, спортзали.

Громадяни України, старші 60 років, які пройшли повну вакцинацію проти COVID-19, із січня 2022 року зможуть витратити передбачені законом тисячу гривень на соціальні потреби, у тому числі на придбання ліків.

На витрату 1000 грн є чотири місяці з моменту їх зарахування на картку.

Українці, які зроблять бустерне щеплення від коронавірусу, отримають додаткову виплату до "ковідної" тисячі гривень.

На Кіровоградщині протягом 25 січня, зробили 2573 щеплення від COVID-19, Всього першу дозу щеплення від COVID-19 зробили 43% мешканців Кіровоградщини, 37% вакциновано двома дозами.