Інкубаційний період COVID-штаму Омікрон триває 3 дні

Дата: 13.01.2022 09:25

ВООЗ повідомила, що, за висновками вчених, у найближчі 6-8 тижнів Омікроном буде заражено більше 50 відсотків населення Європи.

Інкубаційний період, тобто час від зараження до прояву симптомів, у штаму COVID-19 Омікрон складає 3 дні.

Цього часу достатньо, щоб у людей розвинулися симптоми, вони могли стати заразними, а тести на COVID-19 були позитивними.

Цей варіант COVID-19 передається у 4,2 рази швидше за Дельту, тому кількість інфікованих зростає.

Водночас він спричиняє легші симптоми, а кількість смертельних випадків серед хворих зменшується, порівняно з Дельтою.

За думкою вчених Омікрон менше розмножується в клітинах легень, а більше – у верхніх дихальних шляхах. Тобто це означає, що захворювання буде призводити до ускладнень не у формі пневмоній, а до трахеїтів і бронхітів. Також можливі ускладнення у вигляді тромбозів та інсультів. Водночас такі ускладнення, як аутоімунні захворювання та бактеріальні інфекції ніхто не відміняв.

Незважаючи на рекордні цифри захворюваності у світі, українці до пунктів вакцинації не поспішають. Мовляв, навіщо? Адже показники шпиталізації та смертності від нового штаму нижчі, ніж від попередніх, перебіг хвороби, за всіма даними, легкий. Ну, нежить, кашель, головний біль – не відрізнити від звичайного ГРВІ.

На сьогоднішній день вакцинація – це єдина гарантія профілактики тяжкого перебігу COVID-19

Більшість вакцинованого населення переносить у легкій формі будь-які штами COVID-19. Тож у будь-якому разі певний відсоток захисту є. І якщо він є, звісно, треба ним скористатися. Ми можемо зменшити ті ризики, які є для людини, особливо якщо ця людина з груп ризику. Вакцинація все одно діє: вона профілактує тяжкий перебіг захворювання.

Також, Міністерство охорони здоров'я нагадує, що ефективними профілактичними заходами проти будь-яких штамів коронавірусу залишаються використання захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук.