ЩО ТАКЕ КВАЛІФІКОВАНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДПИС (КЕП)?

Дата: 29.12.2021 12:00

Що таке кваліфікований електронний підпис?

Кваліфікований електронний підпис —  удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Де використовується?

Електронні ключі не мають обмежень, а тому можуть бути використані в будь-яких сферах електронного документообігу:

- договори страхування;

- банківські договори;

- цивільні документи;

- документи господарської діяльності;

- електронний судовий позов, що дозволить в електронному виляді подавати позови).

-інші.

Чи має КЕП юридичну силу?

Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Хто, як та де може отримати кваріфікований електронний підпис?

Отримати кваліфікований електронний підпис фізична або юридична особа може у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, одним з таких є будь-який центр з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). Сьогодні таких центрів в Україні налічується 24. Інформацію про них можна отримати з Електронного реєстру суб'єктів, які надають електронні довірчі послуги  на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України, який здійснює акредитацію центрів сертифікації ключів.

Відповідно до законодавства у сфері електронних довірчих послуг, послуги надаються кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг відповідно до регламентів роботи та на підставі договорів. Інформацію про довірених надавачів можна знайти в спеціальному довірчому списку - https://czo.gov.ua/trustedlist

Строк дії кваліфікованого сертифікату відкритого ключа зазначений у ньому ж, коли він закінчився, то необхідно здійснити повторне отримання послуг. Причиною цього є вимоги захисту інформації, які висуваються до засобів, що використовуються для накладення підпису.

Лише за декілька хвилин у Вас є можливість отримати кваліфікований електронний підпис на сайті ПриватБанку в особистому кабінеті.