Чи необхідні антибіотики при лікуванні COVID-19?

Дата: 22.11.2021 10:05

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України COVID-19 має вірусне походження, а антибіотики діють лише на бактерії. "Профілактичний" прийом антибіотиків є недоцільним, вони не лікують COVID-19, а тільки можуть погіршити стан хворого.

Рішення про застосування антибіотиків ухвалює виключно лікар. Антибіотики можуть призначити лише за наявності лабораторно підтвердженої супутньої бактеріальної інфекції або при обґрунтованій підозрі на неї.

На сьогоднішній день єдиним дійовим засобом боротьби з коронавірусною інфекцією є вакцинація. Ефективність вакцин проти COVID-19 становить від 72% до 95%. До того ж повний курс щеплення відкриває кордони та дає переваги під час карантину.

Від початку кампанії вакцинації сумарна кількість зроблених щеплень становить 22 669 435. З них отримали 1 дозу — 12 835 126 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) — 9 834 309 осіб (із них 2 осіб отримали 1 дозу за кордоном).

Не чекай хвороби – зроби щеплення та збережи своє життя!