Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру
Упродовж 29-30 вересня 1941 року в Києві було проведено перший масовий розстріл нацистами беззбройного цивільного населення.
Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей.
За роки Другої світової війни у Бабиному Яру полягло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених та представників інших національних чи соціальних груп.
Нацистська операція в Бабиному Яру 29-30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші "бабині яри" – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.
Пам’ять про Голокост і Бабин Яр, зокрема, це також вшанування рятівників, Праведників народів світу. Це почесне звання присуджують з 1963 року людям, які в роки нацистської окупації рятували євреїв від переслідувань та загибелі. Сьогодні Україна посідає четверте місце за кількістю Праведників народів світу серед країн, в яких встановлено факти порятунку євреїв. Станом на 1 січня 2021 року відомо імена 2673 Праведників з України.
Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті і поваги тим, хто був вбитий у Бабиному Яру. Віддаємо данину пам’яті й тим, хто не змовчав, не дав приховати цей страшний злочин, стерти його зі сторінок історії.
Схиляємо голови перед усіма жертвами Бабиного Яру. Вічна пам’ять загиблим у Бабиному Яру!