Соціальні послуги в територіальній громаді

Дата: 10.08.2021 15:34

Соціальне обслуговування найбільш складна, але безумовно найлюдяніша, система соціальної сфери, бо базується на принципі гуманізму та стосується кожного члена громади. Саме тому в період реформування системи соціальних послуг, проведення структурних реформ та децентралізації фінансування установ та закладів соціальної сфери важливо не залишити без допомоги жодної людини, яка потребує підтримки.

ХТО НАДАЄ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ?

Надання соціальних послуг мешканцям Пантаївської територіальної громади забезпечує комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Приютівської селищної ради Олександрійського району Кіровограської області» (далі-Центр).

Центр є комплексним закладом соціального захисту населення, структурні підрозділи (відділення) якого провадять соціальну роботу та надають соціальні послуги.

ХТО МАЄ ПРАВО НА СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ?

Отримувачами соціальних послуг є особи/сім’ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, яким надаються соціальні послуги.

Вразливі групи населення - особи/сім’ї, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників;

Складні життєві обставини - обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.

Чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини:

1. похилий вік,
  2. часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті,
  3. невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування,
  4. психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин,
  5. інвалідність,
  6. бездомність,
  7. безробіття,
  8. малозабезпеченість особи,
  9. поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків,
  10. ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини,
  11. втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі,
  12. жорстоке поводження з дитиною,
  13. насильство за ознакою статі,
  14. домашнє насильство,
  15. потрапляння в ситуацію торгівлі людьми,
  16. шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

ПЕРЕЛІК СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ЦЕНТРОМ:

• догляд вдома,
  • денний догляд,
  • консультування,
  • натуральна допомога,
  • соціальне таксі,
  • соціальний супровід,
  • соціальна профілактика,
  • соціальна інтеграція та реінтеграція,
  • соціальна адаптація,
  • соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування,
  • кризове та екстренне втручання,
  • представництво інтересів,
  • посередництво (медіації).

ВАРТІСТЬ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ:

Категорії осіб, які мають право на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів.

Незалежно від їх доходу особи, безкоштовно всі соціальні послуги отримуватимуть:

1. особи, які постраждали від торгівлі людьми,
  2. особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі,
  3. діти з інвалідністю,
  4. особи з інвалідністю I групи,
  5. діти-сироти,
  6. діти позбавлені батьківського піклування,
  7. особи з їх числа віком до 23 років,
  8. сім’ї опікунів, піклувальників,
  9. прийомні сім’ї,
  10. дитячі будинки сімейного типу,
  11. сім’ї патронатних вихователів,
  12. діти, з певним переліком захворювань.

Всі решта отримуватимуть безкоштовно лише соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також екстрені соціальні послуги.

Окрім перерахованих категорій, всі соціальні послуги також безплатно надаватимуться особам, які їх потребують та середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Якщо середньомісячний сукупний дохід особи більше двох, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімуми для відповідної категорії осіб, таким особам надаються соціальні послуги з установленням диференційованої плати.

Якщо середньомісячний сукупний дохід особи перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб то соціальні послуги надаються за власний рахунок такої особи чи за рахунок третіх осіб. Таким же чином надаються послуги понад обсяги, визначені державним стандартом послуг.

Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів або з установленням диференційованої плати визначається за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг, та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу.

Детальну консультацію з питань надання соціальних послуг Центром можна отримати в селищній раді, ЦНАПі або в адміністративних приміщеннях сіл  Бандурівка, Диківка.