28 липня відзначатиметься Всесвітній день гепатитів

Дата: 27.07.2021 11:16

28 липня відзначатиметься Всесвітній день гепатитів

За оціночними даними 3,6% населення України хворі на гепатит С, ще 1,5% —  на гепатит В. Обидва віруси можуть спричинити як гостру, так і хронічну інфекцію. Окрім того, у значної кількості осіб із хронічною інфекцією розвивається цироз або рак печінки.

Водночас ефективне лікування існує. В Україні наразі доступне безкоштовне лікування вірусних гепатитів, препаратами закупленими за кошти державного бюджету. Щорічно відповідно до потреб визначених регіонами закупаються препарати необхідні для лікування пацієнтів із вірусними гепатитами.  Окрім того, лікування вірусних гепатитів серед груп підвищеного ризику регулярно підтримується міжнародними партнерами та українськими фундаціями.

Із 2019 року Україна взяла на себе зобов’язання до 2030 року вилікувати 90% пацієнтів із вірусним гепатитом С та охопити лікуванням від вірусного гепатиту В 40% тих, хто потребує лікування, затвердивши розпорядження КМУ № 1415-р від 27 листопада 2019 року «Державну стратегію у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року».

Гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Для призначення лікування Ви можете звернутись до лікаря та претендувати на отримання безкоштовного лікування, що централізовано закуповується за кошти Державного бюджету або придбати препарати в аптеці за власні кошти за рецептом лікаря.  Не купуйте ліки проти ВГС через мережу Інтернет та у дилерів, оскільки якість таких препаратів є невідомою і може нашкодити вам.