Про обмеження обігу пластикових пакетів

Дата: 22.07.2021 15:18

Звертаємо увагу, що з 10 червня 2021 року набрав чинності Закон України "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України" (далі – Закон), який спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій. Ввведення в дію Закону відбудеться через шість місяців з дня набрання ним чинності, а окремих положень через дев'ять місяців.

Зокрема, Законом забороняється розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг: надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів.

За порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські штрафи (далі – штрафи):

за порушення вимог частини першої статті 2 цього Закону – у розмірі від п'ятисот до однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п'ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Зазначений Закон розміщено на офіційному сайті департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації в розділі "Цінова політика та споживчий ринок" рубрика "Нормативно-правові акти".