Пантаївська громада
Кіровоградська область, Олександрійський район

ОХОРОНА ПРАЦІ ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ РАННІХ ЗЕРНОВИХ

Дата: 15.07.2021 09:47
Кількість переглядів: 246

Фото без опису

Забезпечення виконання нормативно-правових актів з охорони праці є складовою частиною виробничої та іншої діяльності посадових осіб, та працівників підприємств, установ, організацій. Тому необхідно потурбуватись про те, щоб виконання вимог законодавства з охорони праці та трудової дисципліни пройшли на високому організаційному рівні без порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Необхідно пам’ятати, що відповідальність за створення на робочому місці безпечних умов праці та недопущення травмування працівників на виробництві покладається на керівників, які зобов’язані розробляти комплексні заходи щодо забезпечення вимог з охороні праці.

З початком зернозбиральних робіт ранніх зернових буде задіяно багато сільськогосподарської техніки, а тому потрібно потурбуватись про те, щоб відповідальні та посадові особи пройшли навчання щодо дотримання вимог безпеки з охорони праці при проведенні польових робіт, а також для оперативного усунення виявлених недоліків і порушень, основні причини травмування — порушення трудової та виробничої дисципліни, недоліки у навчанні та інструктажі працюючих, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення правил дорожнього руху.

Для попередження ризиків травмування під час збирання зернових культур необхідно особливу увагу звернути на: 1) особи, які виконують роботу з підвищеною небезпекою, попередньо до початку виконання робіт проходять спеціальне навчання; 2) посилити вимоги щодо питань охорони праці, безпеки руху зернозбиральних комбайнів та техніки при збиранні врожаю:                     3) неможливі допуски до роботи працівників, які не пройшли відповідних інструктажів по охороні праці та періодичних щорічних медичних оглядів;       4) на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов’язаних із забрудненням, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також мийні та знешкоджувальні засоби.

Потрібно звернути увагу на дотримання вимог охорони праці безпосередньо в місцях виконання робіт (збирання ранніх зернових культур, підготовка ґрунту, механізовані токи), а саме: не допускати порушення трудової дисципліни під час роботи; забезпечити в господарствах двозмінну роботу з метою недопущення порушень робочого часу та відпочинку; розробити графік чергування спеціалістів господарств у нічний час (обладнати надійним, ефективним освітленням всі технологічні агрегати для роботи в нічний час);  заборонити допуск до роботи працівників, які не пройшли медичні огляди та неповнолітніх;  провести обстеження полів, над якими проходять повітряні лінії ЛЕП та заборонити зупинку агрегатів та машин в охоронних зонах цих ліній;  забезпечити проведення перед рейсового та після рейсового медичного огляду стану здоров’я водіїв транспортних засобів; обов’язкове проведення інструктажів з правил охорони праці, безпеки руху та електробезпеки з працівниками, зайнятими на збиранні ранніх зернових культур з реєстрацією у відповідних журналах; порядок проведення зварювальних робіт; правила проїзду і стоянки транспортних засобів; порядок огляду й зачинення приміщень після закінчення роботи; порядок проведення планово-попереджувальних ремонтів і оглядів електроустановок; визначити безпечні місця відпочинку в польових умовах. При виїзді комбайнів у поле слід переконатися в надійності органів управління, ходової частини, гальм, системи сигналізації, освітлення. Категорично забороняється проводити ремонт машин при працюючому двигуні. Всі небезпечні вузли зерноочисних машин та механізмів повинні мати захисні щитки, знімати їх при роботі категорично забороняється. Із зазначеними пунктами правил охорони праці, безпеки руху відповідальні посадові особи зобов’язані ознайомити усіх учасників жнив.

Керівникам господарств потрібно забезпечити постійний контроль з питань охорони праці і активізувати профілактичну роботу серед працюючих. Перед початком зернозбиральної компанії та з метою попередження травматизму працівників в сільському господарстві необхідно на засіданні в господарстві розглянути питання дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та виконання Закону України "Про охорону праці".

У питаннях виконання норм та правил з охорони праці дрібниць не буває, за ними — здоров’я та життя працівників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь