Постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, з числа осіб з інвалідністю, підвищено рівень пенсійного забезпечення

Дата: 30.06.2021 16:21

29 червня 2021 року Верховною Радою України прийнято розроблений Мінсоцполітики Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” (реєстр. № 4555 від 29.12.2020).

Законом встановлено з 01 липня 2021 року підвищення майже вдвічі мінімальних розмірів пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

для І групи інвалідності встановлено 6 000 грн;

для ІІ групи інвалідності - 4 800 грн;

для ІІІ групи інвалідності - 3 700 грн;

для дітей з інвалідністю - 3 700 гривень.

Встановлено щомісячну адресну соціальну допомогу особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою.

Для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю з 01 січня 2022 року обчислення їхньої пенсії буде проводитися з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.