Які особливості призначення допомоги на дітей для багатодітних родин?

Дата: 28.04.2021 08:34

Допомога призначаються одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Призначення цієї допомоги не залежить від рівня доходів родини. Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами і виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У випадку коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину. Це означає, що у разі, коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Документи, які подаються:

- паспорт громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;

- заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина на призначення цієї допомоги;

- копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

- свідоцтва про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

- реквізити банківського рахунку куди мають бути здійснені перерахування допомоги.

Випадки при яких може бути припинена виплата допомоги:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

- нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

- перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

- втрати статусу багатодітної сім’ї;

- смерті дитини;

- смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.