Як розраховується житлова субсидія?

Дата: 28.04.2021 08:32

Житлова субсидія розраховується, як розмір різниці між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальної норми житла, соціальних нормативів користування  цими послугами та розміром обов'язкової частини платежу.

Наразі обов'язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім'ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім'ї:

- обчислюється середньомісячний сукупний дохід домогосподарства;

- середньомісячний сукупний дохід ділиться на кількість членів домогосподарства і визначається середньомісячний дохід на одну особу;

- дохід на одну особу ділиться на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня року, з якого призначається субсидія;

- отриманий результат ділиться на 2 (базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидій), а потім множиться на 15% (базова норма плати за послуги), і таким чином визначається відсоток від середньомісячного сукупного доходу.

Розмір обов'язкової частини платежу розраховується: обов'язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.